Nadal zničil Ferrera, zůstává králem hlíny

BRATISLAVA. „David je oblíbený. Pro mě je výhra jen proto, že jsem se dostala do finále. Čeká na svého soupeře ve skvělé kondici, „řekl Rafael Nadal skromně poté, co vyhrotil španělskému Nicolasovi Almagramovi v semifinále turnaje v Acapulcu.

Ve finále na něj čeká jeden z nejlepších tenisových hráčů David Ferrer. V případě Nadal je však jedním z nejlepších hráčů jen hračka. Dobrý přítel zatopil dvůr a dokončil hru s představením, které mu dovolilo jen dva drahokamy. Téměř dokonalá shoda

„Hrál jsem téměř dokonalý zápas. Jsem šťastná a překvapená, „řekl po hrubé výhře nad Ferrerom.

Byl ještě nadšený, že během celého turnaje nebyl v průběhu minulých týdnů kýval. „Nemůžu říct, že koleno mě neobtěžuje, to by byla lež.Na druhé straně mě však nebrzdí v ničem, co bych chtěl dělat, a to je nejdůležitější. „

O kvalitě jeho finálového výkonu svědčí zejména to, že začal šňůrou osmi gemů za sebou. Ferrer měl na svém zápase devatenáctou řadu vítězství na hlíně. Nadal však musí mít noční můry, protože hrál šestý zápas za ním a má rovnováhu 4:17 s ním.

„Rafa byl zkrátka lepší než já, ukázal, že na antuce musíte podat životní výkon, abyste mohli pomýšlet na výhru nad ním,“ uznal Ferrer. Bude také hrát v finále Indian Wells a dva tituly.Tak vypadá návrat bývalé světové jedničky po téměř osmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena.

Opět ukázal, že je antukovým králem. Přinejmenším existuje minimální konkurence. Svědčí o tom, že na něm získal už 38. titul, celkově jich má 52. O jeho dominanci svědčí i fakt, že na antukovém turnaji se od roku 2003 nedostal minimálně do semifinále jen jednou.

Mallorčané definitivně ukončil i spekulace, zda bude příští týden startovat v Indian Wells.Říkalo se, že by mohl šetřit koleno, protože na americkém turnaji z kategorie Masters se hraje na tvrdém povrchu.

„Srdce mi říká, že musím soutěžit s nejlepšími na dalším turnaji,“ okomentoval situaci šestadvacetiletý tenista.

Rafael Nadal (2-Šp.) – David Ferrer (1-Šp.) 6-0, 6-2

Reklamy